Kyslíková terapie

Oxygenoterapie neboli kyslíková terapie je léčebná kúra a prevence, prováděná pomocí koncentrovaného až 90 % čistého kyslíku z kyslíkového koncentrátoru.

Kyslíkový koncentrátor pozitivně ovlivňuje dýchací systém a pomáhá tak pacientovi při léčbě srdce, hlavy nebo cév, při chronických onemocněních, jako je chronická obstrukční plicní nemoc, nebo oslabené dýchání.

Oxygenoterapie se používá v lékařství běžně již několik let. Je známo, že pokud je kyslík vdechován v koncentraci vyšší, než je jeho běžná přítomnost ve vzduchu, stoupá po tuto dobu i koncentrace kyslíku v krevní plazmě. To vede ke zvýšení průtoku krve, a tudíž i k lepšímu zásobení těla kyslíkem. Může pozitivně ovlivnit problémy s pamětí, migrény předčasné projevy stárnutí, snížení sexuální výkonnosti u mužů.

Terapie je určena na částečnou a celkovou regeneraci organismu na buněčné úrovni. Dokáže vás zbavit únavy, zlepšit látkovou výměnu, posílit imunitu a tělo očistit od toxinů. Je vhodná pro lidi s dýchacími problémy, při astmatu a bronchitidě. Působí i na pleť, kterou vypne a vyhladí vrásky.

Kyslíková terapie dokáže zlepšit tělesné funkce, což je prospěšné hlavně pro starší lidi, těhotné ženy nebo mladé lidi ve vývoji. Je vhodná pro kuřáky, pro výkon u náročných profesí zatěžujících mozkovou činnost, pro regeneraci po namáhavém fyzickém výkonu, při bolestech hlavy či poruchách spánku.

Terapie se nedoporučuje u lidí trpících epilepsií, při zvýšené činnosti štítné žlázy nebo po transplantaci orgánů. Četnost absolvování kyslíkové terapie je velmi individuální. Některý organismus reaguje velmi dobře, třeba jen na jednu kúru týdně (stačí 30-45 minut), někdo při dlouhodobých problémech může absolvovat kúru denně. 

Kyslíková terapie posílí obranyschopnost organismu proti infekcím, cévním a nádorovým onemocněním, ochrání vás před migrénou a stresy, příznivě ovlivní váš organismus při vysokém krevním tlaku, cukrovce, bércových vředech, srdeční arytmii, po infarktu a dalších onemocněních. Je vhodná před operacemi i na pooperační doléčení. Zvýší vaši tělesnou výkonnost při sportu a posílí váš imunitní systém.

Ceník procedury

Kyslíková terapie 300 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok