Intravenózní terapie

Aplikace:

Nitrožilní podání vitamínů, minerálů a stopových prvků je mnohem účinnější způsob než užívání tablet.

Složení a dávkování indikuje lékař, který vychází z aktuálních potřeb klienta. Nejčastěji se aplikuje v několika dávkách s minimálně týdenními rozestupy. Účinky mohou být znatelné už po 2–4 aplikacích. Délka aplikace závisí na složení, trvá 30–90 minut. Podávání vitamínových přípravků s několikanásobně vyšší koncentrací účinných látek je na rozdíl od užívání tablet mnohem šetrnější, bezpečnější a efektivnější. Jediným vedlejším účinkem může být zvýšená únava, která ale rychle odezní. Informuje nás, že došlo k nastartování imunitních reakcí těla.

Dávkování:

Doporučujeme sérii 3-6 terapií s optimální frekvencí 1x týdně, záleží především na typu vašich obtíží.

VITAMÍN C (KYSELINA ASKORBOVÁ)

Má pro zdraví člověka zásadní význam. Je silným antioxidantem, který má prokázané účinky na náš imunitní systém. Podporuje detoxikační reakce v játrech, tvorbu kolagenu, vstřebávání železa a metabolismus tuků. Lidský organismus si jej však nedokáže vytvořit a je tak odkázaný na jeho příjem v potravinách, který většinou nebývá dostačující. Nedostatek vitaminu C se projevuje zvýšenou únavou, sníženou tolerancí stresu, pomalejším hojením menších poranění a zvýšenou náchylností k virovým a bakteriálním infekcím. Nitrožilní formou se účinné látky dostanou přímo do krevního oběhu a tím rychleji podpoří oslabený imunitní systém, potlačí stres a fyzickou únavu.  

KOMPLEX VITAMÍNŮ B (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12)

Vitamíny skupiny B, souhrnně nazývané jako B-komplex, jsou esenciální látky, které zajišťují správné fungování našeho organismu. Dodávají tělu energii, podporují činnost nervové soustavy, přispívají k regeneraci pokožky a sliznic.

  • B1 (THIAMIN) působí příznivě na nervový systém a proti únavě.
  • B2 (RIBOFLAVIN) je důležitý pro stav kůže, očí, pozitivní vliv má na funkci srdce a dalších orgánů, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • B3 (NIACIN) je nutný pro uvolňování energie z potravy, pomáhá udržovat činnost nervové soustavy.
  • B5 (KYSELINA PANTOTHENOVÁ) se vyskytuje ve všech tkáních těla a její funkce je nezastupitelná. Jako součást koenzymu A je skutečnou křižovatkou řady chemických pochodů v těle. Zlepšuje kvalitu kůže, vlasů a nehtů.
  • B6 (PYRIDOXIN) pomáhá léčit chudokrevnost, nervové potíže.
  • B7 (BIOTIN) má léčivé účinky na kožní léze, přispívá k udržení normálního stavu vlasů, pokožky a sliznic.
  • B9 (KYSELINA LISTOVÁ) se doporučuje ve zvýšeném množství užívat během těhotenství, nejlépe tři měsíce před samotným otěhotněním (napomáhá dělení buněk, podporuje růst plodu).
  • B12 (KOBALAMIN) je důležitý pro správnou funkci krvetvorby, nezbytný pro správnou funkci nervového systému, zlepšuje paměť, podporuje koncentraci.

MAGNEZIUM Mg (HOŘČÍK)

Hořčík (Magnezium) je jedním z nejdůležitějších prvků v lidském těle. Většina hořčíku se vyskytuje v kostech a zubech. Jeho nedostatek zhoršuje průběh nemoci, projevuje se podrážděností, nespavostí, náladovostí, bušením srdce a může vyvolat i deprese. Hořčík má protikřečový účinek, udržuje v dobrém stavu kardiovaskulární systém, upravuje krevní tlak, pozitivně přispívá k běžné činnosti nervů a svalů. Dále pomáhá udržovat tvrdou zubní sklovinu a odolnost vůči kazivosti zubů, zlepšuje paměť a myšlení.

CALCIUM Ca (VÁPNÍK)

Vápník (Calcium) je nedílnou součástí našeho organismu. Lidská kostra je hlavním odběratelem i zásobárnou vápníku. V případě potřeby uvolňuje své zásoby pro správné fungování dalších tělesných pochodů, kde plní vápník klíčovou roli. Kromě utváření tělesné konstrukce se vápník podílí i na vedení nervových vzruchů, uplatňuje se při srážení krve a regulaci srdečního rytmu. Vápník rovněž snižuje riziko vzniku osteoporózy, která vede ve vyšším věku ke zlomeninám. Dostatek vápníku ocení ale i mladší ženy. Jeho dodáním (v kombinaci s hořčíkem) může ulevit od menstruačních bolestí.

KOMPLEX MULTIVITAMÍNŮ

Tento multivitamínový přípravek je nazýván „malým vitamínovým obrem“. Obsahuje 13 vitamínů rozpustných ve vodě i v tucích a pokrývá 100% denní doporučené dávky vitamínů pro dospělé. Obsahuje vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12), vitamín A, vitamín C, vitamín D3, vitamín E a vitamín K1. 

Vitamín A působí proti nemocem očí (šeroslepost, suché oči), je jedním z nejvýznamnějších vitamínů pro zdravou kůži a vlasy, zvyšuje imunitu.

Vitamín E patří k nejdůležitějším antioxidantům. Chrání buňky před volnými radikály, oxidačním stresem a zároveň pomáhá zpomalovat stárnutí buněk. Nedostatek vitamínu E způsobuje neurologické potíže a snižuje obranyschopnost. 

Nedostatek vitamínu K vede k poruchám krevní srážlivosti, mezi příznaky patří modřiny, krvácení z nosu a dásní.

Vitamín D3 je nezbytný pro silný imunitní systém a kosti, podílí se na udržení stálé hladiny vápníku v krvi.


Ceník procedury

Vitamín C 1 200 Kč
Soluvit N 400 Kč
Magnezium 300 Kč
Calcium 300 Kč
Viant 700 Kč
Milgamma 150 Kč
Nutryelt 400 Kč
Vitamín D 300 Kč

Potřebujete více informací?

Poučení o výkonu
Objednat se na zákrok