Ošetření pulzním světlem IPL

Při terapii intenzivním pulzním světlem jsou určeny různé vlnové délky k ošetření různých problémů. Terapie IPL je vhodná k léčbě rosacei, jemných vrásek, redukuje drobné pigmentové skvrny způsobené stářím nebo slunečním zářením, odstraňuje popraskané žilky. Ošetření intenzivním pulzním světlem je také určeno k celkovému omlazení pleti – rejuvenaci.

Před ošetřením intenzivním pulzním světlem

Pokožka před ošetřením by neměla být opálená, proto doporučujeme vyvarovat se minimálně čtyři týdny před ošetřením pobytu na slunci a v soláriu a také nepoužívat samoopalovací krémy.

Průběh terapie IPL

Ošetřovaná plocha se potře speciálním gelem a lékař přejíždí po kůži sondou s hladkým povrchem, která vyzařuje silné světlo. Hodinu před ošetřením lze použít anestetické krémy, ale ve většině případů to není pacienty vyžadováno.

Doba výkonu závisí na velikosti ošetřované plochy. Ošetření obličeje trvá cca 20 minut, ošetření obličeje, krku a hrudníku cca 45 minut. K dosažení uspokojivého výsledku při IPL terapii je potřeba přibližně čtyř až šesti sezení s odstupem čtyř týdnů.

Po ošetření intenzivním pulzním světlem

Ihned po terapii IPL se je možné věnovat se běžným aktivitám. Kůže v ošetřované oblasti může zarudnout, může být citlivá na dotyk nebo lehce oteklá, což lze tlumit přikládáním studených obkladů. Reakce je individuální a obvykle vymizí do 2 dnů. Po ošetření je třeba vyhnout se slunění nejméně na dobu 6 týdnů a následně používat krémy s vysokým ochranným faktorem. Pleť výrazně omládne a výsledek přetrvává asi 2 roky.

Ceník procedury

Obličej 3 000 Kč
Část obličeje 1 500 Kč
Dekolt a krk 4 000 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok