Odstranění stařeckých projevů laserem

Odstraňovat degenerativní či stařecké projevy na kůži (nezhoubná znamínka, kožní výrůstky, keratózy, fibromy) lze různými způsoby, nejčastěji laserem. Zákrok je velmi šetrný s minimálním nárokem na hojení.

Způsob odstranění stařeckého projevu určí lékař během konzultace.

Způsoby odstranění stařeckých projevů

Jednou z možností je chirurgické odstranění projevu s následným histologickým vyšetřením, ke kterému se přistoupí především v případě podezřelého útvaru. U chirurgického zákroku se používá lokální anestezie.

K odstranění některých klasických pih (ephelides) a plastických pigmentových znamének lze použít odpařovací CO2 laser nebo elektrokoagulaci. K odstranění hyperpigmentací typu chloasma a melasma používáme IPL laser.

Průběh odstranění stařeckých degenerativních projevů laserem

Odstranění nezhoubných projevů - znamének a kožních výrůstků postupným „odpařením“ za pomoci vysokovýkonného CO2 laseru pracuje na principu selektivní fototermolýzy – cílené destrukce tkáně teplem. Zákrok se provádí v lokálním znecitlivění, téměř nedochází ke krvácení ložiska a trvá několik minut.

Laserové odstranění stařeckých projevů je sice intenzivní, ale přesto velmi šetrné. Často bývá přirovnáváno k žahnutí kopřivou.

Vzniklá plošná ranka se hojí stroupkem, který je možné krýt make-upem, odloučí se do 7-10 dní. Pokožka je po odpadnutí stroupku začervenalá a je třeba ji chránit před sluncem. Výhodou je téměř neznatelná jizvička.

Nejvhodnější dobou pro odstraňování stařeckých projevů jsou podzimní a zimní měsíce.

Ceník procedury

2 - 3 projevy 2 500 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok