Odstranění benigních projevů laserem

Odstranění pigmentových benigních projevů nemusí být jen kosmetickou záležitostí. Laik těžko pozná, zda se jedná jen o kosmetickou vadu nebo o znaménko, které by se mohlo časem změnit v maligní nádor. Znaménko proto musí být vyšetřené odborným lékařem a dermatoskopem. Způsob odstranění pak určí lékař.


Způsoby odstranění znamének

Jednou z možností je chirurgické odstranění znaménka s následným histologickým vyšetřením, ke kterému se přistoupí především v případě podezřelého útvaru. U chirurgického zákroku se používá lokální anestezie.

K odstranění některých klasických pih (ephelides) a plastických pigmentových znamének lze použít odpařovací CO2 laser nebo elektrokoagulaci. K odstranění hyperpigmentací typu chloasma a melasma používáme IPL laser.


Průběh odstranění znamének laserem

Laserové odstranění znamének je sice intenzivní, ale přesto velmi šetrné. Často bývá přirovnáváno k žahnutí kopřivou. Ve většině případů není nutno použít znecitlivění. U rozsáhlejších ošetření a při použití erbiového laseru je možno využít místní anestezie znecitlivující mastí či lehké analgosedace.  

Vzniklá plošná ranka se hojí stroupkem. Pokožka je po odpadnutí stroupku začervenalá a je třeba ji chránit před sluncem. Nejvhodnější dobou pro odstraňování těchto pih a znamének jsou podzimní a zimní měsíce.

Ceník procedury

1 projev 1 600 Kč
2 projevy 2 300 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok