Korekce jizev

Při každém porušení kožní celistvosti vzniká jizva, která je důsledkem hojivých procesů. Vzhled jizvy je určen hojivými vlastnostmi pacienta, je ale vždy odlišný od okolní kůže. Profil jizvy se dá v rámci estetické dermatologie korigovat. Bohužel se nedá jizva zcela odstranit, ale její estetický vzhled umíme výrazně vylepšit.

Možnosti estetické korekce jizev

Výběr ošetření řídí dermatolog dle typu, stáří a umístění jizvy. Nejvíce invazivním řešením je korekce chirurgická, tzn vyříznutí jizvy a znovu sešití kůže plastickým chirurgem. Dermatolog ovšem disponuje širší paletou miniinvazivních ošetření pro korekci zjizvené kůže .

Laserová korekce, tzn ošetření CO2 laserem nebo cévním laserem, umí rozrušit zjizvenou tkáň a s následnou aplikací materiálu urychlující hojení (snižující napětí v ráně) se vytváří jizva nová, s mělčí spodinou, vizuálně méně nápadná. Nicméně v případě laserových ošetření dochází občas k vedlejším účinkům v posunu kožního barviva - hyperpigmentace či přechodné hypopigmentace, proto je nutné ošetřované místo důsledně chránit před UV paprsky vysokým SPF faktorem.

Jemnou alternativou k laserům je technika Medical microneedling či nanofrakční radiofrekvence. Medical microneedling umožňuje mechanické narušení zjizvené tkáně, za vytvoření cíleného polytraumatu se do ošetřované oblasti zapíchají aktivní látky, které dramaticky zvyšují regeneraci tkáně. Nanofrakční radiofrekvence pracuje také na principu plošné traumatizace tkáně, také cílí na kolagenogenezi v místě aplikace, jen jinou cestou - působením radiofrekvenčního záření atakujícího kůži ve frakcích.

Další variantou ošetření neestetických jizev je intralezionální aplikace kortikosteroidů. nejčastěji se používá Diprophos.

Ceník procedury

Korekce jizev 900 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok