Vlasová mezoterapie

Microneedling kštice neboli mikrojehličkování vlasové pokožky je inovativní mezoterapeutickou technikou, která pomáhá zamezit vypadávání vlasů, stimuluje jejich růst a současně je posiluje. Koncept mikrojehličkování je založen na přirozené samoobnovovací schopnosti pokožky. Pomocí ručního elektrického přístroje s vysokou rotací pronikají mikrojehličky kolmo do pokožky a vytváří v hlubších vrstvách mikro traumata, která stimulují bio regenerační procesy.

Během mikrojehličkování používáme roztok určený pro výživu vlasových folikulů. Jde o vysoce účinný přírodní extrakt, který bojuje proti ztrátě vlasů, stimuluje jejich růst a regeneraci.

Přípravek obsahuje velké množství aktivních látek:

  • vitaminy
  • extrakty z rostlin a mořských řas
  • minerály
  • peptidy
  • aminokyseliny
  • mastné kyseliny
  • flavonoidy
  • nezasíťovanou kyselinou hyaluronovou

Roztok zpevňuje kapilární vlákna, stimuluje růst vlasů a optimalizuje produkci keratinových proteinů. Přípravek také napomáhá obnovení mikrocirkulace ve vlasové části pokožky a podporuje revitalizaci vlasových folikulů. Díky synergickým účinkům aktivních látek, podporuje krevní oběh, čímž je pokožka zásobována větším množstvím kyslíku a potřebnými živinami. Je tak zajištěna stálá biologická dostupnost a správný poměr všech aminokyselin obsažených ve zdravých vlasech.

Vlas vyrůstá z vlasového folikulu. Každý vlasový folikul prodělává růstový cyklus. Vlasy z něj vyrůstají tři až sedm let, tedy z jednoho folikulu vyroste dvacet až třicet vlasů. Každý vlas postupně prochází třemi fázemi.

Nejdůležitější a nejdelší je fáze růstová (anagen). Trvá 3-7 let, během této doby se vlas vyvíjí a roste. V růstové fázi se nachází přibližně 80 % našich vlasů. Poté následuje fáze přechodná (katagen). V krátkém období – několik týdnů přicházejí tyto vlasy o výživu, zastavují svůj růst a postupně začínají odumírat. V poslední fázi vypadávání (telogenu) se uvolněné vlasy (asi 20 %) během přibližně 3 měsíců dostávají k povrchu a postupně vypadávají. Jsou nahrazovány novými vlasy, které se nachází ve vlasových folikulech v hloubce kůže.

Za běžnou se považuje ztráta vlasů kolem 80–100 denně, ale při mytí jich může být až 300. Na jaře a na podzim vlasy ztrácíme více než v jiných ročních obdobích. Hustota vlasů a jejich počet na centimetr čtvereční je u každého z nás jiný. U většiny se pohybuje hustota vlasů od 180 do 330 vlasů na 1cm2. Velkou měrou je hustota vlasů ovlivněna genetickými vlohami. Hustota vlasů je také ovlivněna barvou vlasů – tmavovlasí lidé mají až o 1/3 méně vlasů než lidé s plavými vlasy. Rychlost růstu vlasu se pohybuje okolo 0,3 milimetru za den, tedy průměrně 1 centimetr za měsíc. Rychlost růstu vlasu více méně zůstává po celý život stejná a je nám rovněž dána geneticky.

Ceník procedury

Vlasová mezoterapie 3 000 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok