Plazmaterapie kštice

Jsou vaše vlasy slabé, poničené nebo vám vypadávají? Trpíte nějakou formou alopecie? Pak dopřejte svým vlasům stimulační terapii v podobě plazmaterapie kštice. Plazmaterapie je unikátní metoda, která využívá „zdroje“ našeho těla a patří bezesporu k těm nejúčinnějším.

Plazmaterapie, neboli Platelet Rich Plasma Therapy (PRP), je moderní a velmi šetrná metoda anti-aging medicíny, která využívá krevní plazmu získanou z vlastní krve. Krevní plazma obsahuje proteiny a krevní destičky s velkým množstvím růstových faktorů. Ty přirozeně podporují revitalizační a regenerační procesy buněk. Jedinečnost zákroku spočívá v aplikace koncentrované plazmy do kůže vlasové části hlavy za účelem maximální stimulace vlasových folikulů, která vytvářejí vlasová vlákna. Plazmaterapie pomáhá i v procesech regenerace kožních struktur a zvýšení mikrocirkulace tkáně, proto je ideální nejen pro řešení výpadu, ale i pro celkovou revitalizaci kštice.


Průběh zákroku 

Zákrok je díky použití vlastní krve maximálně bezpečný, celý proces od odběru po zpracování krevní plazmy probíhá přímo v ordinaci, přičemž se odebírá 8–16 ml krve v závislosti na množství plazmy potřebné k ošetření. Ambulantní ošetření trvá od 30 do 60 minut podle velikosti ošetřované oblasti. Nejprve se odebere krev pacienta do speciálního setu, pomocí centrifugy se oddělí krevní plazma. Obsahuje růstové faktory, krevní destičky, bílé krvinky a kmenové buňky, navíc tělu vlastní, které pokožku regenerují a startují tak procesy revitalizace zcela přirozenou cestou. Ošetřující lékař takto získanou plazmu šetrně jemnou jehlou aplikuje plošně do kštice či do míst zasažených vlasovým úbytkem.


Jak dlouho výsledek vydrží

Procedura by se měla aplikovat ve třech dávkách, v intervalu 21 dnů mezi jednotlivými sezeními. Pokud se tento postup dodrží, je výsledek vidět po cca 1 - 2 vlasových cyklech a přetrvá v závislosti na celkové životosprávě pacienta.


Přednosti

Vzhledem k tomu, že se jedná aplikaci části vlastní krve, je riziko komplikací zcela mizivé, minimalizuje se i možnost intolerance. Aplikací se navozuje regenerace a rejuvenace tkání. Výhodou je také rychlé hojení, bez nežádoucí reakce, která může nastat u běžných farmaceuticky vyráběných látek. Snadná, bezpečná příprava a komfortní rychlá aplikace jsou bezesporu jasnou výhodou pro klienta. Další den je možné pokračovat v běžných aktivitách.


Vlasové minimum

Vlas vyrůstá z vlasového folikulu. Každý vlasový folikul prodělává růstový cyklus. Vlasy z něj vyrůstají tři až sedm let, tedy z jednoho folikulu vyroste dvacet až třicet vlasů. Každý vlas postupně prochází třemi fázemi.

Nejdůležitější a nejdelší je fáze růstová (anagen). Trvá 3-7 let, během této doby se vlas vyvíjí a roste. V růstové fázi se nachází přibližně 80 % našich vlasů. Poté následuje fáze přechodná (katagen). V krátkém období – několik týdnů přicházejí tyto vlasy o výživu, zastavují svůj růst a postupně začínají odumírat. V poslední fázi vypadávání (telogenu) se uvolněné vlasy (asi 20 %) během přibližně 3 měsíců dostávají k povrchu a postupně vypadávají. Jsou nahrazovány novými vlasy, které se nachází ve vlasových folikulech v hloubce kůže.

Za běžnou se považuje ztráta vlasů kolem 80-100 denně, ale při mytí jich může být až 300. Na jaře a na podzim vlasy ztrácíme více než v jiných ročních obdobích. Hustota vlasů a jejich počet na centimetr čtvereční je u každého z nás jiný. U většiny se pohybuje hustota vlasů od 180 do 330 vlasů na 1cm2. Velkou měrou je hustota vlasů ovlivněna genetickými vlohami. Hustota vlasů je také ovlivněna barvou vlasů – tmavovlasí lidé mají až o 1/3 méně vlasů než lidé s plavými vlasy. Rychlost růstu vlasu se pohybuje okolo 0,3 milimetru za den, tedy průměrně 1 centimetr za měsíc. Rychlost růstu vlasu více méně zůstává po celý život stejná a je nám rovněž dána geneticky.

Při léčbě vlasové nedostatečnosti a různých forem alopecie stimulujeme vlasové folikuly nejméně po dobu 3 měsíců (maximálně po dobu 6ti měsíců). Toto období také definujeme jako 1 cyklus výpadu vlasů, které jsou v telogenní fázi. Pro podporu léčby je ideální absolvovat trichologické vyšetření a podstoupit také konzervativní fázi léčby alopecie.

Ceník procedury

Plazmaterapie kštice 6 000 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok