Medical Microneedling

Přirozenou cestou ke zdravé, hladké a zářící pleti jsou omlazující pleťové terapie medical microneedling a chemický peeling. Výběr techniky záleží na druhu a stavu pleti. Jasnou indikací pro pleťovou terapii je aknotická pleť či pleť s nerovným reliéfem, s jizvičkami po akné, pleť s pigmentovými skvrnami či žilkami nebo unavená a ochablá pokožka.

Proč Medical microneedling

Povadlá pleť bez jasu, počínající vrásky, rozšířené póry, hrubá pleť, strukturální nerovnosti a jizvy po akné, to vše jsou znaky stárnutí, stresu, hormonální disbalance, nevyhovujícího životního stylu. Pleťová terapie Medical microneedling účinně řeší jmenované problémy a je vhodná pro všechny typy pokožky.

Medical microneedling (mikrojehličkování) je další generací mezoterapie, které pomáhá s redukcí vrásek, zpevněním kontur obličeje a přináší efektivní řešení pro mnoho estetických problémů vznikajících na pokožce. Snižuje viditelnost jizev, strií a pomáhá i se zvýšenou pigmentací. Tato účinná metoda aktivuje tvorbu kolagenu a spouští tak omlazující procesy v kůži.

Mikrojehličkování je vhodné pro všechny typy pleti a je velmi bezpečnou alternativou k laserovému ošetření či IPL rejuvenaci. Vede nejen k viditelnému zlepšení kvality, ale také k omlazení pokožky na obličeji, v dekoltu, na krku a hřbetech rukou, lze ošetřit i partie břicha či paží.

Koncept ošetření

Mikrojehličkování pracuje s vertikálním aplikátorem, který minimalizuje zbytečné poranění ošetřovaného místa a poskytuje tak komfortnější způsob ošetření. Velikost a tvar přístroje umožňuje ošetření v oblasti kořene nosu nebo horního rtu.

Koncept mikrojehličkování je založen na samoobnovovací schopnosti pokožky. Pomocí ručního elektrického přístroje s vysokou rotací pronikají mikrojehličky kolmo do pokožky a vytváří v hlubších vrstvách mikrotraumata, která stimulují tvorbu kolagenu. Nový kolagen redukuje hloubku vrásky, zvyšuje pružnost kůže, zlepšuje vzhled jizev a jiných defektů pleti. Výsledkem je jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka.

Kromě aktivace kolagenu vytváří mikrovpichy tenoulinké kanálky, kterými může být jakákoliv substance - aplikovaná na povrch kůže - absorbována mnohem rychleji a efektivněji. Při ošetření se používají i aktivní séra na bázi kyseliny hyaluronové, obohacená o různé podpůrné látky (vitaminy C, A a E, extrakty z mořských řas a mnohé další látky). Podle výsledků studií se tak oproti pouhému nanášení na pleť zvýší účinnost v séru obsažených aktivních látek.

O hloubce ošetření rozhoduje ošetřující dle lokality a požadovaného výsledku ošetření. Součástí přístroje pro mikrojehličkování je aplikátor, který lze nastavit od hloubky průniku 0,25 mm až do hloubky 2,5 mm. Mikrojehličky jsou skutečně velmi jemné. Pleť je navíc před zákrokem ošetřena anestetickým krémem, takže během procedury necítíte bolest, jen jemný tlak.

Po terapii

Po ošetření je pokožka zarudlá jako po delším vystavení slunci, dostavuje se pocit tepla. Zarudnutí přetrvává podle místa a citlivosti pokožky od 2 do zhruba 72 hodin. Vnitřní proces obnovy kůže ale probíhá další čtyři až šest měsíců, během nichž v dermis pokračuje tvorba nového kolagenu a pokožka je stále hladší a pružnější. Už po 48 hodinách lze aplikovat make-up.

Ošetření obličeje trvá asi 30 minut. V závislosti na vašem věku, počtu a hloubce vrásek anebo jizev a také na tloušťce vaší kůže je zapotřebí několika sezení mikrojehličkování. Samozřejmě je nutná individuální konzultace. Pro odstranění vrásek povrchové a střední hloubky stačí dvě až tři ošetření v rozmezí několika týdnů, hluboké vrásky a hluboké jizvičky budou obecně vyžadovat více procedur.

Kontraindikace: alergická reakce kůže na kov, akné v aktivní fázi, autoimunitní onemocnění, před sluněním.

Benefity Medical microneedling

 • vhodná pro všechny typy pokožky, univerzální technika
 • může být používána na obličeji, krku, dekoltu a jiných částech těla
 • nepoškozuje pokožku (není ablativní)
 • nevyvolává citlivost pokožky na UV záření
 • bez rizika změny barvy kůže
 • vhodná i pro tenkou pleť
 • vhodná i pro pleť po chemických peelinzích nebo laseru
 • pro komfort pacientů mohou být použita topická anestetika
 • krátká doba hojení
 • proceduru je možné opakovat
 • finančně výhodná metoda

Ceník procedury

obličej 4 300 Kč
krk 3 300 Kč
dekolt 3 300 Kč
ruce 2 500 Kč

Potřebujete více informací?

Poučení o výkonu
Objednat se na zákrok