Chemický peeling

Chemický peeling je lékařský zákrok, který používá k ozdravení kůže chemické substance – různé druhy kyselin (proto chemický peeling). Působí na tkáňovou a strukturální regeneraci kůže s cílem obnovení epidermis a přeměně mikro-architektury kůže.

Aplikací a působením jedné nebo více AHA či BHA kyselin (alfa, beta-hydroxykyseliny) nanesených na kůži vzniká destrukce kůže určité hloubky a rozsahu následovaná regenerací epidermis a určité části dermis.

AHA kyseliny jsou ovocné kyseliny, které se přirozeně vyskytují v ovoci a dalších potravinách. Mají keratolytický účinek, exfoliací (stupně olupování) pomáhají uvolnit a odstranit mrtvé povrchové vrstvy kůže . Přirozeně tak dochází ke stimulaci obnovy buněk v různých hloubkách kožní tkáně. Výsledkem je zdravější a hladší pleť, s minimalizovanými projevy akné, pigmentací, vrásek a jiných nerovností.

Chemický peeling pomocí AHA/BHA kyselin je bezpečný, vyžaduje pouze krátkou dobu zotavení. Pro maximální účinnost se provádí v sérii několika sezení, podle zvoleného typu peelingu a podle indikace určené dermatologem. Vzhledem k různému portfoliu chemických peelingů (různé kombinace a koncentrace AHA/BHA kyselin) lze působit povrchově i do hloubky kůže, lékař vybere daný typ podle řešeného problému a stavu pleti.

Kromě jasných indikací pro chemický peeling jako je akné či hyperpigmentace jsou i projevy stárnoucí, povadající pokožky řešitelné sérií chemického peelingu. Zatímco u mastnější a aknotické pokožky výborně funguje kyselina salicylová či azaleová, u pigmentací kyselina glykolová a speciální bělící směsi kyselin, pro antiaging ošetření volíme různé kombinace – od kyseliny mléčné přes retinol až po kyselinu mandlovou.

Variací peelingu je široká škála, typ peelingového ošetření i přesný protokol určí ošetřující.

Výsledkem je:

 • jednoznačné zlepšení textury pleti
 • sjednocení barevného tónu pleti, snížení četnosti hyperpigmentací
 • zmenšení pórů a regulaci mazotoku
 • rozzáření a projasnění pleti

Nové technologie na poli chemických peelingů: 

 • vyhlazení pokožky liftujícím retinolovým peelingem
 • omlazení pokožky bylinkovým peelingem
 • detoxikace pokožky carbonovým peelingovým ošetřením

Samotná terapie není bolestivá, pouze nepříjemná, a to v závislosti na vybrané kyselině, její koncentraci a pH. Vzhledem k tomu, že na klinikách najdete silnou anti-aging péči, je potřeba počítat s vysoce koncentrovanými peelingy (oproti těm kosmetickým), proto i vyšší míra poštipkávání. Nicméně působení chemických peelingů se počítá na minuty, případný diskomfort je tedy velmi krátký.

Portfolio peelingů je velmi široké a proto je potřeba osobní konzultace a anamnéza kůže (vč. té aknotické), aby se nasadila správná peelingová terapie. Během a po peelingové terapii je zásadní důsledně používat maximální fotoprotekci (tedy SPF50+), abychom předcházeli riziku hyperpigmentací. I z důvodu vysokého slunečního svitu v letních měsících je peelingová sezóna od podzimu do jara. Výjimkou jsou některé peelingy se speciální recepturou (např. bylinné peelingy, carbonové peelingy), které lze provádět celoročně.


Přehled zkratek v ceníku

 • kyselina glykolová (GA)
 • kyselina azaleová (AZA)
 • kyselina salicylová (SA)
 • kyselina mandlová (MA)
 • kyselina mléčná (LA)
 • směs AHA kyseliny pro peeling hřbetů rukou (Hands)

Ceník procedury

GA, AZA, Phytic Easy 1 800 Kč
SA, JR, MA, Hands 2 100 Kč
Retinol, Oenante,TMC, BioRePeel 2 400 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok