Plazmaterapie

Proces stárnutí nelze zastavit. Díky novým metodám však lze čas trochu pozastavit. Plazmaterapie je unikátní metoda, která využívá „zdroje“ našeho těla a patří bezesporu k těm nejúčinnějším. 

Plazmaterapie, neboli Platelet Rich Plasma Therapy (PRP), je moderní a velmi šetrná metoda anti-aging medicíny, která k omlazení využívá krevní plazmu získanou z vlastní krve. Krevní plazma obsahuje proteiny a krevní destičky s velkým množstvím růstových faktorů, které přirozeně podporují revitalizační a regenerační procesy buněk. Jedinečnost zákroku spočívá v použití plazmy s koncentrátem růstových faktorů, získaných procesem separace ve speciálním přístroji. Cílenou aplikací do ošetřovaných partií dojde ke stimulaci regeneračního a omlazujícího procesu kůže. Efekt ošetření může být ještě výraznější, pokud se k plazmě přidá i kyselina hyaluronová.


Využití

V estetické dermatologii je aplikace obohacené vlastní plazmy využívána k redukci vrásek obličeje, zejména v oblasti radiálních vrásek horního rtu, dále pak brady, jemných vrásek kolem očí i v oblasti čela a glabely (oblasti čela nad kořenem nosu mezi obočím). Kromě obličeje lze metodu využít i k rejuvenaci kůže krku, dekoltu a hřbetů rukou. Plazmaterapie může pomoci i v procesech regenerace pokožky po různých zákrocích (laseru, chemickém peelingu apod.). Další indikací je korekce všech typů jizev a léčba chronických ran.


Průběh zákroku

Zákrok je díky použití vlastní krve maximálně bezpečný, celý proces od odběru po zpracování krevní plazmy probíhá přímo v ordinaci, přičemž se odebírá 8–16 ml krve v závislosti na množství plazmy potřebné k ošetření. Ambulantní ošetření trvá od 30 do 60 minut podle velikosti ošetřované oblasti. Nejprve se odebere krev pacienta do speciálního setu, pomocí centrifugy se oddělí krevní plazma. Obsahuje růstové faktory, krevní destičky, bílé krvinky a kmenové buňky, navíc tělu vlastní, které pokožku regenerují a startují tak procesy omlazení zcela přirozenou cestou. Následně se plazma může smíchat i s kyselinou hyaluronovou. Poté lékařka upravenou plazmu šetrně jemnou jehlou nebo kanylou (podle rozsahu a místa ošetření) aplikuje do kůže.


Jak dlouho výsledek vydrží

Procedura by se měla aplikovat ve třech dávkách, v intervalu od 14 do 20 dnů mezi jednotlivými sezeními. Pokud se tento postup dodrží, je výsledek vidět po 2 - 3 týdnech a přetrvá 8 - 12 měsíců v závislosti na typu pleti, stavu kůže a samozřejmě celkové životosprávě pacienta.


Přednosti

Vzhledem k tomu, že se jedná aplikaci části vlastní krve, je riziko komplikací zcela mizivé, minimalizuje se i možnost intolerance. Aplikací se navozuje regenerace a rejuvenace tkání. Výhodou je také rychlé hojení, bez nežádoucí reakce, která může nastat u běžných farmaceuticky vyráběných látek. Snadná, bezpečná příprava a komfortní rychlá aplikace jsou bezesporu jasnou výhodou pro klienta. Další den je možné pokračovat v běžných aktivitách. Drobné kožní podlitiny a zarůžovění pleti lze skrýt líčením, otok nebývá velký, infekční komplikace za dodržení sterility zcela vzácné, bolestivost po zákroku minimální.

Ceník procedury

obličej 7 500 Kč
obličej + krk 13 500 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok