Injekční lipolýza

Injekční lipolýza je neoperační metoda, která zbavuje tělo nadbytečného tuku a celulitidy. Aktivní lipolitika v čele s fosfatidylcholinem jsou v případě injekční lipolýzy aplikována přímo do tukové tkáně pomocí nejtenčích jehliček. Anestézie v tomto případě není zapotřebí.

Používají se také látky pro drenáž tukové tkáně jako je carnitin a další lipolitika. Carnitin je nezbytným v léčbě celulitidy a při redukci tukových adipozit. Po několika týdnech se tuková tkáň v ošetřované oblasti začne rozpouštět a dochází k redukci tukové hmoty.

Fosfatidylcholin se používá jako hepatoprotektivum již více než 10 let a může být aplikováno i nitrožilně jako prevence tukové embolie. První injekční lipolýza byla provedena roku 1995 a od té doby ji podstoupily již desítky tisíc pacientů.

Princip injekční lipolýzy

Fosfatidylcholin je příprodní fosfolipid získaný z lecitinu sójových bobů, který je ve stejném složení produkován naším organismem. Vyskytuje se přirozeně v buněčných membránách a podílí se aktivně na struktuře a látkové výměně buněk. Tento enzym štěpí tuky na malé části, které jsou přirozenou cestou metabilozováné a vyloučené z těla. Narušuje buněčnou membránu a působí na rozpad tukových buněk. Tuk je odplaven lymfatickým řečištěm do krevního oběhu.

Účinky injekční lipolýzy nelze srovnávat s liposukcí – jednorázovou chirurgickou metodou pro trvalé odstranění většího množství tukové tkáně. Výsledek lipolýzy je také trvalý, ale nastupuje pozvolně První efekt obvykle přichází po 14ti dnech, plný efekt po 6-8 týdnech od aplikace. Slouží hlavně ke změnám kontur těla a k redukci menších tukových oblastí jako je podbradek či nadkolenní oblasti. Rozhodně injekční lipolýza není technikou pro zhubnutí.

Pro uspokojivý výsledek je potřeba podstoupit 2-4 ošetření. Intervaly mezi jednotlivými ošetřeními jsou zpravidla 8 týdnů. Více než 80% pacientů je spokojeno s výsledkem již po 2 ošetřeních.

Výhody injekční celulitidy

  • Stimulace fibroblastů, produkce kolagenu, retrakce kůže
  • Viditelné výsledky zmenšení tukové tkáně i bez měření
  • Bezpečná a účinná metoda
  • Možné kombinace s jinými metodami

Ceník procedury

podbradek 1 sezení cena od 5 000 Kč
podbradek 3 sezení cena od 14 000 Kč
břicho 1 sezení cena od 8 000 Kč
nadkolenní valy 1 sezení cena od 6 000 Kč
vnitřní stehna 1 sezení cena od 7 000 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok