Hloubková hydratace Skinbooster

Náš současný způsob života, přemíra času v přetopených nebo klimatizovaných místnostech, stres a nedostatečná hydratace vede k tomu, že je naše pleť vysušená a hloubkově dehydrovaná. Doplňující hydratace vhodným kosmetickým přípravkem je nezbytná, ale v případech hloubkové dehydratace je nutné se o pokožku starat důkladněji. Jestli se o něčem v současnosti může hovořit jako o elixíru mládí, pak je to bezpochyby kyselina hyaluronová. Právě díky ní máme v mládí vyhlazenou a ve stáří vrásčitou tvář. Kyselina hyaluronová funguje jako přirozená výplň pokožky se schopností na sebe vázat vodu. Její úbytek je tak jednou z hlavních příčin stárnutí pleti. Bohužel u kyseliny hyaluronové totiž platí nepřímá úměra: čím méně jí v pokožce je, tím víc máme vrásek.


Co je kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty a je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání živých organismů. Ve velkém množství se nachází v očním sklivci, kůži a chrupavkách. Celkem padesát pět procent z celkového obsahu této kyseliny v lidském těle se nachází v pokožce.

Kyselina hyaluronová neboli hyaluronan (HA) hraje základní roli při zachování napětí, pružnosti a poddajnost pokožky. Svými antioxidačními účinky ji chrání před volnými radikály, podporuje tvorbu kolagenu a podílí se na jiných důležitých biologických pochodech v pokožce. Stárnutím se koncentrace kyseliny v pokožce postupně snižuje. Tím dochází k dehydrataci pokožky, které je příčinou jejího blednutí, vrásnění a dalších projevů stárnutí. Pravidelné dodávání této kyseliny pleti je tedy velmi důležité pro její zdraví a mladistvý vzhled.

Kyselina hyaluronová se dodává pokožce dvojím způsobem. Prvním z nich je klasická aplikace pomocí pleťových krémů a sér. Její hlavní nevýhodou je minimální vstřebatelnost do kůže. Molekuly hyaluronanu jsou totiž tak velké, že nemohou projít přes vrchní část kůže.

Druhý způsob aplikace kyseliny je injekční aplikace čistého hyaluronanu v podobě gelu do pokožky. Tato metoda je velmi účinná a rychlá. Na trhu se vyskytuje celá řada výplní na bázi kyseliny hyaulronové. Svým objemem díky zesíťování molekul na sebe vážou vodu v kůži, a tak vyrovnávají tyto výplňové materiály nerovnosti a vyhlazují vrásky. Můžeme s nimi v podstatě tvarovat celý obličej včetně tváří, brady a obočí. Liší se různým obsahem množství kyseliny hyaluronové a podle procenta hustoty a velikosti partikulí. Podle toho potom jednotlivé druhy používáme. Některé aplikujeme do větší hloubky, jiné povrchově.


Způsoby aplikace

Dnes můžeme kyselinou hyaluronovou ošetřovat drobné vrásky v obličeji. Injekční aplikací lze rovněž modelovat ovál obličeje a brady, vyplňovat propadlé tváře a tvarovat lícní oblasti. Mohou se také vyplnit hlubší nosoretní rýhy nebo vrásky kolem úst.

Výplně hlubokých obličejových vrásek, prohlubenin, tvarování nebo zvětšení objemu některých partií se ideálně řeší kyselinou hyaluronovou aplikovanou kanylou. Není tak zapotřebí mnoho vpichů, ošetření není bolestivé, malá vstupní branka se rychle zahojí. Podružným, ovšem nikoliv zanedbatelným, efektem této metody je i nabuzení tvorby kolagenových vláken. Nezanedbatelným efektem aplikace výplňových materiálů je hloubková hydratace pleti.

Ideálním způsobem hloubkové hydratace je metoda Skinbooster. Jedná se o aplikaci zasíťované kyseliny hyaluronové do hlubších vrstev pokožky obličeje, krku, dekoltu a rukou. Zatímco většina kosmetických produktů a procedur pečuje o vaši pleť pouze na povrchu, metoda Skinbooster ji hydratuje a omlazuje zevnitř. Poskytne totiž pokožce skutečně intenzivní hydrataci a navíc zlepší strukturu i pružnost pokožky. Dodá pleti vitalitu a působí jako zásobárna dlouhotrvající hydratace, která zanechává pokožku hladkou a jemnou s krásným leskem. Vaše pleť bude po ošetření během 8 až 12 měsíců viditelně omlazená, pevnější, poddajnější a pružnější.

Ceník procedury

Hloubková hydratace Skinbooster 15 000 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok