Chemický peeling

Chemický peeling patří ke klasice v korektivní dermatologii. Provádí se nejen na obličeji, ale také na krku a dekoltu, hřbetech rukou. Cílem této metody je odloučit povrchové odumřelé částečky kůže, oživit, omladit a rozjasnit pokožku a předcházet hyperpigmentacím. Ošetření je bezbolestné a spočívá v rovnoměrné aplikaci ovocné kyseliny na vybranou partii. Pokožka je po chemickém peelingu jemnější a barevně sjednocená. Pro chemický peeling se používá široké portfolio AHA a BHA kyselin: kyselina glykolová, kyselina mléčná, trichloroctová, salicylová, azaleová, mandlová, pyrohroznová a další…

Novinkou na poli chemických peelingů jsou i bylinné peelingy, které mají schopnost lehkého liftingu a stávají se tak užitečnými pomocníky při potřebě zazářit na společenské události. V takovém případě je ideální zajít na kliniku den před pořádáním plánované akce a aplikovat speciální peeling. Pleť se jemně vyhladí a prozáří a večerní líčení bude o to krásnější. Dalším pomocníkem v anti-aging terapiích jsou retinolové peelingy. Je potřeba počítat s přibližně 3denním dramatickým olupováním pokožky (exfoliací), ale cca po 5ti dnech se vyloupne nádherná omlazená pleť, která září a je na dotek hebká.

Samotná terapie není bolestivá, pouze nepříjemná, a to v závislosti na vybrané kyselině, její koncentraci a pH. Vzhledem k tomu, že na klinikách najdete silnou anti-aging péči, je potřeba počítat s vysoce koncentrovanými peelingy (oproti těm kosmetickým), proto i s vyšší mírou poštipkávání. Nicméně působení chemických peelingů se počítá na minuty, případný diskomfort je tedy velmi krátký.

Portfolio peelingu je velmi široké a proto je potřeba osobní konzultace a anamnéza kůže (vč. té aknotické), aby se nasadila správná peelingová terapie. Během a po peelingové terapii je zásadní důsledně používat maximální fotoprotekci (tedy SPF50+), abychom předcházeli riziku hyperpigmentací. I z důvodu vysokého slunečního svitu je “peelingová sezóna” od podzimu do jara. Výjimkou jsou některé peelingy se speciální recepturou (např. bylinné peelingy, carbonové peelingy), které lze provádět celoročně.

Ceník procedury

TCA 3 000 Kč
TCA s Phenolem 3 500 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok