Aplikace botulot. k odstranění nadměrného pocení

Odstranění nadměrného pocení již není tak složité jako dříve. Nadměrné pocení svým způsobem hendikepuje v normálním životě a lidé trpící nadměrným pocením bývají společensky znevýhodněni. Je to velmi nepříjemné nejen samotnému jedinci, ale také jeho okolí. K nadměrnému pocení dochází zvýšenou činností potních žláz. Jedná se většinou o lokálně postižené části kůže – jako jsou dlaně, podpaží, chodidla, bederní krajina, třísla a zátylek.

K odstranění nadměrného pocení se do postižené oblasti aplikuje velmi tenkými jehličkami botulopreparát. K léčebným účinkům se používá ředěný roztok, jehož malé množství se aplikuje do kůže postižené oblasti, počítá se přibližně jeden vpich na 1 cm čtvereční. Princip účinku botulopreparátu spočívá v zabránění převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy. Účinek zákroku nastupuje pozvolna během 2 až 10 dnů a potní žlázy významně omezí, až zastaví svou aktivitu. Trvání účinku je individuální, přibližně 7 až 12 měsíců i déle. Poté je vhodné aplikaci opakovat.

Bolestivost zákroku se značně liší podle místa aplikace. Nenáročná, bez nutnosti použití anestézie, je například aplikace v podpaží či na dlaních. Oproti tomu aplikace na chodidlech je velice bolestivá a obvykle se provádí v analgosedaci.

Ceník procedury

podpaží 12 000 Kč
plosky 12 000 Kč
dlaně 10 000 Kč

Potřebujete více informací?

Poučení o výkonu
Objednat se na zákrok