Pečetění fisur

Pečetění fisur je velmi účinná preventivní metoda prováděná v ordinacích dětských a praktických zubních lékařů. Spočívá v aplikaci pryskyřice pro utěsnění štěrbin mezi hrbolky na kousacích ploškách zubů. Zabrání se tak mechanickému ulpívání zubního plaku a následně vzniku zubního kazu. Je indikováno hlavně u pacientů, kteří mají zvýšenou kazivost mléčných zubů, či hluboké zubní rýhy, které jsou špatně přístupné při čištění.

Jedná se o zákrok neinvazivní a tedy bezbolestný. Nejprve se zub očistí rotačními kartáčky, poté se nanese leptací gel, který se důkladně opláchne, zub se obloží vatovými válečky a osuší, následně se na suchý zub aplikuje adhezivum a poté vlastní pečetidlo, které se osvítí polymerační lampou. Nakonec se provede kontrola a úprava pečetidla do skusu. Zákrok vyžaduje spolupráci pacienta, protože pečetidlo lze aplikovat pouze na suchý čistý zub a pravidelné kontrolní návštěvy zubního lékaře.

V případě, že dítě má panický strach z lékařů a ani při sebevětším úsilí se jej nedaří v ordinaci zklidnit, nebo by zákrok byl velmi bolestivý, lze přistoupit k ošetření v místním znecitlivění, analgosedaci i v celkové anestezii.

Ceník procedury

Pečetění fisur
Zapečetění hlubokých rýh na žvýkací plošce zubu k prevenci vzniku zubního kazu.
1 950 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok