Snímatelné náhrady

Snímatelné náhrady se zhotovují v případech, kdy došlo ke ztrátě více zubů a není možné je nahradit zubními implantáty či fixní náhradou. Základem pro zhotovení jakékoliv snímatelné náhrady je správný otisk. Ten vyžaduje kvalitní otiskovací hmotu, ale také dostatek času, aby co nejlépe kopíroval stav v dutině ústní. Tím bude výsledná náhrada co možná nejpřesnější, a tudíž i stabilní. Umožňují nahradit jen několik zubů, ale také celý zubní oblouk.

Podle těchto kritérií je dělíme na

  • částečné snímací náhrady – nahrazují skupiny zubů a základem je tělo (báze) náhrady. Obsahuje retenční prvky (spony), které zajišťují držení protézy na zbývajících zubech. Nadstandardním řešením retenčních prvků mohou být tzv. zásuvné spoje. Spolu s retenčními prvky a tělem náhrady zajišťují stabilitu protézy stabilizační prvky. 
  • celkové náhrady (neboli totální protézy) – nahrazují celý zubní oblouk a zhotovujeme je u bezzubých čelistí. V dutině ústní drží pouze díky svému tvarování (efekt přísavky). Jsou celé zhotoveny z pryskyřice nebo vyztuženy litou kovovou deskou či továrně zhotovenou mřížkou.

Ceník procedury

Snímatelné náhrady cena od 13 000 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok