Hygiena zaměřena na léčbu parodontózy

Základní ošetření, jehož cílem je stabilizace hygienických návyků a zastavení postupující destrukce parodontu, je proces trvající několik měsíců. Skládá se z opakovaných návštěv dentální hygienistky. Základním léčebným opatřením je redukce množství zubního plaku v ústní dutině.

Hloubkové čištění je časově náročné, proto je ošetření rozděleno do několika návštěv, zpravidla 3, vše dle individuálního stavu v dutině ústní pacienta.

Dentální hygienistka provede úvodní vyšetření, vybere správnou techniku čištění zubů a mezizubních prostor vhodnou pro konkrétního pacienta, vybere vhodné pomůcky dentální hygieny. Důležitou podmínkou je provedení motivace pacienta a také jeho instruktáž o správném provádění čištění chrupu. Iniciální terapií lze vyléčit 70–80 % parodontitid.

V této fázi se také dokonale odstraní zubní kámen. K odstranění zubního kamene se používají tradičních ruční nástroje zpravidla v kombinaci s ultrazvukovým odstraňovačem zubního kamene. Během zákroku se parodontální kapsy vyplachují dezinfekčním roztokem, který místo vypláchne a eliminuje parodontální bakterie.

Poslední fáze je fáze udržovací a podpůrné léčby a její cílem je udržení dosaženého stavu parodontu, zabránění dalšímu postupu nemoci tak, aby chrup pacienta vydržel ve funkčním stavu po co možná nejdelší dobu. Základní podmínkou úspěchu v této fázi léčby je naprosto dokonalá domácí péče.

Ceník procedury

Hygiena zaměřena na léčbu parodontózy
Odstranění povlaků a zubního kamene z prostoru pod dásní.
cena od 2 500 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok